Torsdagen den 29 april var det föreningsstämma i HSB brf. Gasellen. Stämman var stängd och genomfördes genom poströstning. Totalt 90 röster lades.

Valda av föreningsstämman 2021-04-29

Styrelseordförande
Per Blomberg
Mejl: per.blomberg@hsbgasellen.se

Vice styrelseordförande
Ewa Kindstrand
Mejl: ewa.kindstrand@hsbgasellen.se

Sekreterare
Leon Pejic
Mejl: leon.pejic@hsbgasellen.se

Vice sekreterare
Emma Lundqvist
Mejl: emma.lundqvist@hsbgasellen.se

Ledamot
Annelie Hjalmarsson
Mejl: annelie.hjalmarsson@hsbgasellen.se

Ledamot
Ibrahim Azizi
Mejl: ibrahim.azizi@hsbgasellen.se

Utsedd av HSB

HSB-ledamot
Tomas Eckerud
Mejl: tomas.eckerud@hsb.se

0 Shares:
Tips på liknande artiklar
Läs mer

Föreningsstämma 29 april

Information till medlemmar inför ordinarie föreningsstämma för HSB brf. Gasellen i LinköpingStyrelsen för HSB brf. Gasellen har vid…
Läs mer

Avgiftshöjning 2022

Årsavgifter för år 2022 Styrelsen hade budgetmöte den 18 oktober. Styrelsen tog beslut om att höja årsavgifterna med…
Läs mer

Kameraövervakning i soprum

År 2015 tog dåvarande styrelsen ett beslut om att installera övervakningskameror i två soprum för vidare utvärdering. Efterföljande…
Läs mer

Gaselleninfo sommar 2021

Hej, Styrelsen vill tacka alla medlemmar för all förståelse och det goda samarbete som har följt i spåren…