Torsdagen den 29 april var det föreningsstämma i HSB brf. Gasellen. Stämman var stängd och genomfördes genom poströstning. Totalt 90 röster lades.

Valda av föreningsstämman 2021-04-29

Styrelseordförande
Per Blomberg
Mejl: per.blomberg@hsbgasellen.se

Vice styrelseordförande
Ewa Kindstrand
Mejl: ewa.kindstrand@hsbgasellen.se

Sekreterare
Leon Pejic
Mejl: leon.pejic@hsbgasellen.se

Vice sekreterare
Emma Lundqvist
Mejl: emma.lundqvist@hsbgasellen.se

Ledamot
Annelie Hjalmarsson
Mejl: annelie.hjalmarsson@hsbgasellen.se

Ledamot
Ibrahim Azizi
Mejl: ibrahim.azizi@hsbgasellen.se

Utsedd av HSB

HSB-ledamot
Tomas Eckerud
Mejl: tomas.eckerud@hsb.se

0 Shares:
Tips på liknande artiklar
Läs mer

Kameraövervakning i soprum

År 2015 tog dåvarande styrelsen ett beslut om att installera övervakningskameror i två soprum för vidare utvärdering. Efterföljande…
Läs mer

Föreningsstämma 29 april

Information till medlemmar inför ordinarie föreningsstämma för HSB brf. Gasellen i LinköpingStyrelsen för HSB brf. Gasellen har vid…
Läs mer

Motioner

Senast den 28 februari ska motioner vara inlämnade. Lämna i vicevärdens brevlåda vid Skäggetorpsgatan. Motioner till föreningsstämman Motioner…
Läs mer

Pool och studsmatta

Det är inte tillåtet att ha pool eller studsmatta på altanen – och inte på HSB brf. Gasellens…
Läs mer

Jul- och nyårshälsning 2020

Julhälsning med viktig information År 2020 har inneburit många utmaningar, inte bara för Sverige i allmänhet utan också…